חיפוי אבן חיצוני לבנייני מגורים ורבי קומות

עד שנות ה-80 היה מאד מקובל בארץ לחפות את בנייני המגורים בטיח. באותו זמן קראו לזה שפריץ ולא היה בניין אז של כוסה בשפריץ, לבן לרוב ובגימור לא חלק.
עם השנים אותו שפריץ הוכח כחיפוי לא עמיד במיוחד ואף קיבל מראה ישן ומלוכלך. עובדה זאת שנלמדה עם הזמן הביאה עימה את הצורך בגימור עמיד יותר לאורך שנים. השימוש בחיפוי אבן כגימור חיצוני קשיח ועמיד יותר לבניינים הפך במהרה לנפוץ כבר בשנות ה-90 .

באותו זמן רבים מהאדריכלים עברו לחיפוי אבן מסוג קרמיקה מסוג פסיפס אשר הוכח גם כבידוד יעיל יותר.
השימוש בחיפוי קירות אבן היה אהוב על אדריכלים אך עלותו ומחיר העבודה היקרה יצרה בעיה במחיר הסופי של הדירות, מה שהביא אלינו עם הזמן את החיפויי האבן היפים והאסתטיים שאנו רואים עד היום.

חשיבותו של חיפוי קירות חיצוני לבניינים

לרוב, קבלני בניין מנוסים יעדיפו חיפוי אבן לקירות החיצוניים.
בחירת סוג החיפוי מחייבת התייחסות מיוחדת לציפוי שמקבל בסוף הבניין, ונסיונו של הקבלן חשוב מאד במקרה הזה.
לחיפוי החיצוני תפקיד חשוב מאד, עליו להגן על המבנה ולאפשר לו לעמוד בתנאי האקלים השוררים, ולצמצם את השחיקה טבעית הנגרמת מנזקי הטבע והזמן. בחירת החיפוי הנכון, יחד עם העיצוב המתאים ישמרו על הבניין לאורך שנים עם מראה אסתטי, נקי ובלאי טבעי נמוך.

חיפוי אבן איכותי אשר נבחר בקפידה ובהתאמה ישפר את איכות חיי הדיירים. ככלל, החיפוי מונע חדירת לחות אשר נספגת בקירות.
ללא חיפוי איכותי, עם השנים עשויה לחדור לחות לתוך הקירות, ואף פנימה אל הדירה עצמה. הלחות עם הזמן שוחקת את צבע המבנה, מה שמביא את הדיירים אחרי מספר לא רב של שנים, להיכנס לשיפוץ חיצוני לבניין בעקבות טיח מתקלף וכדומה.

חיפוי אבן חיצוני לבניינים, בעצם נוכחותו יוצר בידוד אקוסטי ברמה לא מבוטלת וכמובן גם מבחינת הטמפרטורה.
בהרבה מהמקרים, בבנינים בעלי חיפוי אבן חיצוני הטמפרטורה בתוך הדירה שונה משמעותית מזו בחוץ, מה שחוסך במידה מסויימת בעליות התחזוקה. בקיץ יש פחות צורך במזגן ואילו בחורף פחות חימום.

עבודת החיפוי לא פחות חשובה

בחירת חיפוי אבן חיצוני לבניינים תמיד תלך יד ביד, עם ביצוע נכון ואיכותי של העבודה. החלטה על סוג החיפוי עשויה לקבוע איזה סוג תשתית תהיה לבניין בעת החיפוי, ולהיפך.
התשתית בה משתמש הקבלן בביצוע החיפוי, מכוונת את הקבלן אל סוג החיפוי הדרוש.
לידע והניסיון של מבצע העבודה, יש חשיבות גדולה. חיפוי חיצוני בבניין המוקם בסביבת הים יאלץ לקבל את החיפוי המתאים אשר עמיד בסביבה ימית עם לחות ומליחות גבוהה. או להבדיל, במידה ויש צורך בבידוד תרמי לחיפוי החיצוני, ברור יהיה לקבלן המבצע, שלא ניתן יהיה להשתמש בחיפויים קשיחים אלא רק ברשתות ברזל לפני הטיח.

ערך נדלנ"י לא מבוטל

כמובן ישנו גם ערך נדלנ"י לחיפויים החיצוניים. נראה שפחות ופחות נוכל למצוא בניינים בחיפוי טיח כמו שהיה נהוג בעבר. היום מרבית הקבלנים מעדיפים להוסיף לפרויקטים שלהם חיפוי אבן חיצוני ובכך להעלות את ערכה של כל דירה.
אך אותו ערך לא הולך לאיבוד. בהנחה שחיפוי הבניין בו אנו מעוניינים לגור, נעשה בצורה מקצועית וללא פשרות, מראה הבניין ישמר לאורך שנים כמו גם ערכו אשר ישמר בכ- 20% יותר מהאחרים.

You are currently viewing חיפוי אבן חיצוני לבנייני מגורים ורבי קומות

כתיבת תגובה